RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niewybuchy na stadionie Pogoni Szczecin. Saperzy wywieźli 39 pocisków artyleryjskich 

Saperzy przekopali teren stadionu wokół znalezionych niewybuchów na głębokości 30 cm (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

W trakcie rozbiórki trybuny zachodniej stadionu Pogoni w Szczecinie znaleziono „podejrzanie wyglądające” stalowe elementy. Znaleziska okazały się niewybuchami z czasów II wojny światowej. Pociski artyleryjskie zabezpieczył patrol saperski i zostały wywiezione z terenu budowy.

Pożar XIV-wiecznego kościoła w Gdańsku

Strażacy ugasili pożar XIV-wiecznego kościoła św. Piotra i Pawła w Gdańsku. Spaleniu uległa konstrukcja dachowa o łącznej powierzchni ok. 200...

zobacz więcej

Znalezione przedmioty to w większości łuski od pocisków i czepce balistyczne (łącznie 79 sztuk), które nie stanowiły żadnego zagrożenia – przekazał Dariusz Sadowski ze szczecińskiego Urzędu Miasta, cytowany przez lokalny portal wszczecinie.pl.

Na terenie modernizowanego stadionu znaleziono także 39 niewybuchów, które wywieziono z budowy. Saperzy – zgodnie z przepisami – sprawdzili teren wokół znaleziska do głębokości 30 cm, jednak nie znaleźli innych wybuchowych przedmiotów.

Wykonawca kontynuuje prace budowlane związane z przebudową stadionu Pogoni. Wkrótce na kilka dni prace w bezpośredniej bliskości znaleziska mają być jeszcze wstrzymane, by umożliwić specjalistycznej firmie przeprowadzenie szczegółowego badania terenu.

Do marca 2022 r. ma tam powstać m.in. budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, który zyskał 30 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Całość przebudowy stadionu szczecińskiego klubu ma kosztować 365 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej