Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Ewa Kopacz o nominacji na wiceszefową EPL: Dlaczego? Też się nad tym zastanawiałam

Będę się uczyć i ciężko pracować – zapewnia była premier. (fot. PAP/Piotr Nowak)

– Też się nad tym zastanawiałam – tak Ewa Kopacz odpowiedziała na pytanie, dlaczego została wiceprzewodniczącą Europejskiej Partii Ludowej. Decyzję krytykują nawet niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej. Przyznają, że była premier nie zna języka angielskiego.

Ewa Kopacz wybrana wiceszefową EPL

Była premier Ewa Kopacz, debiutująca w Parlamencie Europejskim, została wybrana na wiceszefową grupy Europejskiej Partii Ludowej. Jest jedną z...

zobacz więcej

Znajomość j. angielskiego zdaniem jednego z nowych europosłów Platformy Obywatelskiej, która wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym wchodzi w skład EPL, powinna być normą na stanowisku objętym przez Kopacz.

– Na podstawowym poziomie komunikacji jestem w stanie się porozumieć – zadeklarowała w RMF była premier. Ewa Kopacz zapewniła, że będzie się jeszcze uczyć angielskiego, a także „szlifować francuski”. Dodała, że „nie zabiegała w sposób szczególny” o stanowisko.

– Doszłam do wniosku, że skoro dostałam tę szansę, a jestem pracoholikiem, będę ciężko pracować. Jeśli rzeczywiście mi się uda, to będę godnie reprezentować naszą delegację polską w prezydium EPL – zadeklarowała.

Nieoficjalnie mówi się o wystawieniu kandydatury Kopacz na wiceprzewodniczącą europarlamentu. Oba stanowiska Ewa Kopacz miałaby objąć w ramach rywalizacji z inną byłą szefową rządu RP, Beatą Szydło.

źródło:
Zobacz więcej