Pijany kierowca uderzył czołowo w miejski autobus. Kilkunastu pasażerów jest rannych

Kierowca osobówki miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

Kilkanaście osób zostało rannych w wyniku zderzenia autobusu miejskiego i samochodu osobowego w Zduńskiej Woli (Łódzkie) – poinformowała st. sierż. Kamila Sowińska z komendy powiatowej policji w Zduńskiej Woli. Sprawca wypadku był nietrzeźwy.

Wypadek jak z koszmaru. Pielgrzymi spłonęli we wraku autokaru

21 osób poniosło śmierć w wypadku na autostradzie w meksykańskim stanie Veracruz. Autokar z pielgrzymami zderzył się z ciężarówką i stanął w...

zobacz więcej

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 15 na ul. Karsznickiej w Zduńskiej Woli. Jak wyjaśniła st. sierż. Sowińska, kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem podczas skręcania w ul. Karsznicką i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka autobusem komunikacji miejskiej. Dodała, że kierowca osobówki miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do szpitala trafili kierowca i pasażer audi. Drugi z mężczyzn został tam przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak poinformował, że autobusem podróżowało w sumie 13 osób. Trzy z nich doznały poważniejszych obrażeń.

Na ul. Karsznickiej rozpoczęły pracę służby. W związku z tym utrudniony jest dojazd do i z węzła trasy ekspresowej S8 w okolicach Karsznic. Policjanci wyznaczyli objazdy.

źródło:

Zobacz więcej