Gwiazdowski zamyka projekt Polska Fair Play. „Nie będę kandydował jesienią”

Projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty – oświadczył Robert Gwiazdowski (fot. arch.PAP/Piotr Nowak)

Projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty, na jesieni nie będę startował w wyborach parlamentarnych – poinformował Robert Gwiazdowski, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego startował z warszawskiej listy swojego ugrupowania Polska Fair Play.

„Polska Fair Play”. Robert Gwiazdowski ogłasza nowy projekt polityczny

Polska Fair Play – to nazwa nowego projektu politycznego, którego powstanie ogłosił ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski....

zobacz więcej

Gwiazdowski przyznał, że 74 tys. głosów, które w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskało firmowane przez niego ugrupowanie „to dużo jak na taki start-up, ale jednak za mało, żeby cokolwiek móc zrobić na jesieni”.

– Projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty – oświadczył Gwiazdowski.

– Zapraszamy wszystkich do współpracy przy budowaniu pewnego forum wolnorynkowego, racjonalnego, przy wyjaśnianiu ludziom, czym jest system podatkowy, dlaczego działa tak, jak działa. Moim zdaniem większość wyborców tego nie rozumie i dlatego postulaty racjonalne do większości wyborców nie trafiają – ocenił Gwiazdowski.

– Jeżeli wolnościowcy chcą się pojawić w debacie publicznej, to musimy starać się być w tej debacie publicznej, ale ja na jesieni nie będę próbował startować – dodał.

Dopytywany, czy widzi możliwość współpracy np. z Kukiz'15 odpowiedział, że nie i na jesieni nigdzie nie startuje.

Niższe opodatkowanie pracy i decentralizacja w programie Polski Fair Play

Inicjatywa Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego przedstawiła w sobotę na konwencji główne założenia programowe. To m.in. niższe opodatkowanie...

zobacz więcej

– Moi zwolennicy wyraźnie odpowiedzieli: „Nie poszlibyśmy zagłosować na pana, gdyby pan był w jakimś układzie – czy w Konfederacji, czy z Kukizem. Głosowaliśmy na pana, bo tylko pan jest rozsądny”.

– Ludzie postępują rozsądnie, dopiero wówczas, jak wszystkie inne możliwości zawiodą. Dopóki PiS-owi nie zabraknie pieniędzy na rozdawanie pieniędzy, dopóty rozwiązania wolnorynkowe są skazane na porażkę, ale kiedyś pieniędzy zabraknie – ocenił Gwiazdowski.

Polska Fair Play Gwiazdowski współtworzył z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski w eurowyborach zarejestrował listy w sześciu z 13 okręgów wyborczych. Łącznie uzyskali 74 tys. 13 głosów, co stanowiło 0,54 proc. wszystkich oddanych.

źródło:

Zobacz więcej