Jay-Z pierwszym miliarderem hip-hopu

Amerykański raper i biznesmen Jay-Z (fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE)

Raper Jay-Z został pierwszym hiphopowym miliarderem. Większość jego dochodów pochodzi jednak nie z tworzenia muzyki, ale z różnych przedsięwzięć biznesowych, które prowadzi lub ma w nich udziały.

Wiadomo, kto zagra w kolejnej części Batmana

Warner Bros podjęło decyzję, że to Robert Pattinson będzie nowym Batmanem. Serwis „Deadline” podaje, że aktor będzie gwiazdą trylogii, którą...

zobacz więcej

Jay-Z, mąż Beyonce, jak wylicza magazyn „Forbes”, jest właścicielem wytwórni Roc Nation, jego udziały w alkoholowej marce Armand de Brignan wyceniane są na 310 mln dolarów, dodatkowe 100 mln dolarów to udział muzyka w platformie Tidal, a 70 mln dolarów warta jest jego kolekcja sztuki.

Jay-Z to jeden z popularniejszych hiphopowych artystów. Trzy albumy nowojorczyka – „Reasonable Doubt” (1996), „The Blueprint” (2001) i „The Black Album” (2003), uważane są za najważniejsze dla hip-hopu.

Magazyn „Rolling Stone” umieścił go na 88. miejscu w rankingu 100 największych artystów wszech czasów. Ostatnio Amerykanin zajęty jest też produkcją filmów i dokumentów.

Na estradzie najwięcej w zeszłym roku zarobili Irlandczycy z U2, którzy przekroczyli magiczny próg 100 mln dolarów, inkasując za swoje występy 118 mln. Druga w kolejności formacja Coldplay zarobiła 115,5 mln, Ed Sheeran – 110 mln, a Bruno Mars – 100 mln.

Orchestron: Gromee wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej w Warszawie

Po niezwykłym sukcesie premiery Orchestonu i wypełnionej po brzegi sali ICE Kraków Congress Centre, Gromee wraz z Orkiestrą Akademii...

zobacz więcej

Katy Perry i Taylor Swift to dwie kobiety, które znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Perry z kwotą 83 mln, a Swift - 80 mln.

W pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających gwiazd w 2018 r. znaleźli się jeszcze: właśnie Jay-Z (76,5 mln), grupa Guns N' Roses (71 mln), były lider Pink Floyd Roger Waters (68 mln) i raper Diddy (64 mln).

Drugą dziesiątkę najlepiej zarabiających gwiazd estrady otwiera Beyonce (60 mln), przed Kendrickiem Lamarem (58 mln), grupą The Weeknd (57 mln), nieco zapomnianą już formacją The Eagles (56 mln) czy kultową Depeche Mode (53 mln).

Na pozycji 21. znalazł się Paul McCartney, który zarobił w 2018 r. 47,5 mln dolarów. Były członek kultowej grupy The Beatles wyprzedził takie tuzy jak Jennifer Lopez (47 mln), Elton John (46 mln), Metallica (46 mln) czy The Rolling Stones (39 mln).

źródło:

Zobacz więcej