RAPORT

Pogarda

Ojciec czterech kapłanów kończy sto lat. Sam też jest księdzem

Mszę z okazji jubileuszu proboszcza odprawi biskup Francesco Lambiasi (fot. YT/PadrePio tv)
Mszę z okazji jubileuszu proboszcza odprawi biskup Francesco Lambiasi (fot. YT/PadrePio tv)

Najnowsze

Popularne

W wyjątkowych na skalę Włoch okolicznościach świętuje swe setne urodziny proboszcz parafii w Rimini na północy Włoch ksiądz Probo Vaccarini. Wszyscy jego czterej synowie są księżmi i to z ich udziałem uczci on swój jubileusz w miejscowej katedrze.

Ksiądz prałat Ludwik Kowalski Człowiekiem Roku „Tygodnika Solidarność”

Ksiądz prałat Ludwik Kowalski, proboszcz bazyliki św. Brygidy w Gdańsku, otrzymał w poniedziałek tytuł Człowieka Roku „Tygodnika Solidarność”....

zobacz więcej

Urodzony 4 czerwca 1919 r. Probo Vaccarini walczył w czasie II wojny światowej na froncie wschodnim. Po powrocie z wojny przez wiele lat pracował jako geometra, ożenił się. Miał liczne potomstwo: czterech synów i trzy córki. Wszyscy jego synowie przyjęli święcenia kapłańskie.

W wieku 51 lat mężczyzna owdowiał. Postanowił wtedy zaangażować się bardziej w duchowe życie Kościoła. Został diakonem i powierzono mu jedną z parafii w jego mieście Rimini. Gdy miał 69 lat, otrzymał od Watykanu zgodę na przyjęcie święceń, a wspierali go w tym jego synowie księża.

W wywiadzie dla tygodnika diecezjalnego z okazji setnych urodzin powiedział, że ponad 30 lat od święceń czuje się tak, jakby to było niedawno. W swojej parafii stuletni ksiądz Probo odprawia msze, udziela ślubów, przewodniczy ceremoniom pogrzebowym, chrzci dzieci i spowiada.

Mszę z okazji jubileuszu proboszcza odprawi biskup Francesco Lambiasi. To będzie, jak się zauważa, święto całej diecezji, która jest blisko związana z tym wyjątkowym kapłanem.

Towarzyszyć mu będą wszyscy czterej synowie księża. Dwaj z nich są tak samo jak on proboszczami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej