RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polityk niemieckiej CDU zastrzelony we własnym domu. Dostawał listy z pogróżkami

Walter Luebcke zostawił żonę i dwójkę dzieci (fot. PAP/EPA/REGIERUNGSPRAESIDIUM KASSEL HANDOUT)

Polityk rządzącej Niemcami partii CDU Walter Luebcke został zastrzelony na tarasie swojego domu. Media ujawniają, że wcześniej otrzymywał listy z pogróżkami. 65-latek zostawił żonę i dwójkę dzieci.

Polityk zastrzelony podczas pozowania do selfie

Chwilę po zakończeniu debaty przed wyborami do meksykańskiego Kongresu zginął jeden z kandydatów Fernando Puron. Kula zamachowca dosięgła polityka,...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w Wolfhagen w rejencji Kassel (kraj związkowy Hesja) w niedzielę rano. Mężczyzna został postrzelony w głowę z bliskiej odległości, ale nie znaleziono przy nim żadnej broni. Trafił do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zgon.

Policja wszczęła dochodzenie, przyznając, że okoliczności tragedii są niejasne. – Nie mamy jeszcze żadnych wskazówek co do sprawcy i przede wszystkim co do motywu – powiedziała szefowa Landowego Biura Kryminalnego (LKA) w Hesji Sabine Thurau.

Powołano komisję dochodzeniową

LKA powołało specjalną komisję dochodzeniową złożoną z 20 funkcjonariuszy. Pomoc zaoferowało też Federalne Biuro Kryminalne (BKA). Prokuratura w Kassel wszczęła postępowanie w sprawie podejrzenia zabójstwa.

W przeszłości Luebcke otrzymywał listy z pogróżkami, dotyczyły one kryzysu migracyjnego, który był efektem działań m.in. ówczesnej szefowej CDU i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Luebcke, szef rejencji Kassel, apelował wówczas o wsparcie dla uchodźców i przypominał o chrześcijańskiej miłości bliźniego. Śledczy nie wiążą na razie jego śmierci z tymi listami.

Chadecy wspominają Luebcke jako „budowniczego mostów, który nie mógłby być lepszy”. – Jesteśmy dogłębnie zszokowani nagłą śmiercią naszego drogiego przyjaciela – oznajmił Volker Bouffier, premier kraju związkowego Hesja.


źródło:
Zobacz więcej