Zwyrodnialec celowo rozjechał psa. „Wiemy, kim jest ten mężczyzna”

Policja poszukuje kierowcy busa (fot. YT/Moja Oleśnica)

Kierowca busa nagrał jak celowo rozjechał leżącego na jezdni psa. Zwierzę nie przeżyło – podał portal MojaOlesnica.pl. – Policja poszukuje mężczyzny, wiemy kim on jest – powiedział portalowi tvp.info dyżurny komisariatu w Sycowie (woj. dolnośląskie).

Zabił psa metalową rurką. „Chciał ulżyć zwierzęciu”

Zarzut zabicia psa usłyszał 63-letni mieszkaniec gminy Przytoczna w woj. lubuskim. Tłumaczył, że chciał ulżyć zwierzęciu, gdyż było stare i...

zobacz więcej

Serwis podaje, że jak zapewnia jeden z czytelników, autorem nagrania jest mieszkaniec Nowego Dworu w gminie Syców (woj. dolnośląskie). Na filmie widać jak kierowca busa przejeżdża leżącego na jezdni żywego psa, który – można przypuszczać – był chory lub ranny.

Mężczyzna najpierw najeżdża na tułów zwierzęcia, a następnie jego głowę. Z jego komentarza wynika, że zrobił to z premedytacją. „Podnoś się! Podnoś się! Co ci? Co ci ku**, e? Podnoś się! Ch***** tak trochę. Ale jak ch*** chodzisz, to teraz masz na łeb” – mówi na nagraniu.

Ze względu na wyjątkową drastyczne zdjęcia nie publikujemy tego nagrania.

– Policja otrzymała już kilka zgłoszeń i funkcjonariusze zajmują się sprawą – powiedziała sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

– Trwają czynności, poszukujemy tego mężczyzny. Wiemy, kim on jest. Prokuratura została już powiadomiona – przekazał portalowi tvp.info dyżury komisariatu policji w Sycowie.

Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi do pięciu lat więzienia.


źródło:
Zobacz więcej