RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kolejny projekt LGBT pod patronatem Trzaskowskiego. Chodzi o szkoły

Prezydent Warszawy objął patronatem „Ranking szkół przyjaznych LGBTQ+” (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Prezydent Warszawy objął patronatem „Ranking szkół przyjaznych LGBTQ+” (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, objął patronatem kolejny projekt LGBT. To edukacyjne inicjatywa „Ranking Szkół Przyjaznych Uczniom i Uczennicom LGBTQ+”. Prowadzi ją, jak informuje portal queer.pl, Dominik Kuc i Kampania Przeciw Homofobii. Kuc to działacz Wiosny i rzecznik prasowy „Przedwiośnia”, czyli młodzieżówki partii Biedronia.

Gadżety erotyczne w podstawówce. Radni pytają Trzaskowskiego o patronat nad imprezą

– Żądamy wyjaśnień od prezydenta Warszawy w zakresie faktu udzielenia patronatu temu wydarzeniu - powiedział radny PiS Sebastian Kaleta podczas...

zobacz więcej

Według informacji portalu chodzi o wyróżnienia dla szkół, które organizują wydarzenia „promujące równość między uczniami”, na przykład takie, które zezwalają parom jednopłciowym na udział w studniówce.

Wśród postaw negatywnych wskazano „homofoniczne żarty i tworzenie tabu wokół homoseksualności i transpłciowości”.

Na swoim twitterze Dominik Kuc skrytykował akcję „stop pedofilii” uznając ją, jak i sprzeciw wobec seksualizacji dzieci, za hasła homofobiczne.

Akcja „stop pedofilii” to obywatelska inicjatywa ustawodawcza zmierzająca do nowelizacji kodeksu karnego w kierunku penalizacji propagowania i pochwalania zachowań o charakterze pedofilskim, a także propagowania i pochwalania podejmowania przez małoletnich obcowania płciowego. W projekcie nie wspomina się o orientacjach seksualnych, homoseksualistach, transseksualistach, ideologii LGBT czy ideologii gender.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej