RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rossmann z rekordowym podatkiem od czasu wejścia na polski rynek

Z roku na rok zyski sieci drogerii Rossmann rosną, co przekłada się na większe wpływy do budżetu (fot. Shutterstock/4 PM production)

Rossmann zapłacił najwyższą kwotę podatku dochodowego (CIT) od początku swojej działalności w Polsce, czyli od 1993 r. Niemiecka spółka odprowadziła za 2018 r. do skarbu państwa 226 mln zł.

Raport: Wychowanie jednego dziecka kosztuje od 200 tys. do 225 tys. zł

Koszt wychowania jednego dziecka do pełnoletności w Polsce wynosi od 200 do 225 tys. zł – szacuje Centrum im. Adama Smitha. W ocenie CAS wydatki na...

zobacz więcej

Jak wyjaśnia sieć drogerii, przedsiębiorstwo generuje coraz większe przychody, które przekładają się na rosnące wpływy do polskiego budżetu. Kwota odprowadzanego podatku CIT z roku na rok wzrasta o kilkanaście milionów: w 2016 r. podatek od zysków Rossmanna wyniósł ponad 198,5 mln zł, z kolei w 2017 r. – 226 mln zł.

Nie ma jeszcze oficjalnego raportu Ministerstwa Finansów za 2018 r., jednak według dokumentu za 2017 r. Rossmann był drugim płatnikiem CIT w Polsce wśród sieci handlowych. Przed nim znalazł się tylko właściciel Biedronki – Jeronimo Martins. Na trzecim miejscu znalazła się z kolei sieć Pepco.

źródło:
Zobacz więcej