RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Co najmniej pięć osób zginęło w eksplozjach w centrum Kirkuku

Seria eksplozji wstrząsnęła w czwartek wieczorem centralnymi rejonami miasta Kirkuk (fot. Twitter/@ArabNewsToday)
Seria eksplozji wstrząsnęła w czwartek wieczorem centralnymi rejonami miasta Kirkuk (fot. Twitter/@ArabNewsToday)

Seria eksplozji wstrząsnęła centralnymi rejonami miasta Kirkuk na północy Iraku. Miejscowe służby bezpieczeństwa poinformowały, że zginęło co najmniej pięć osób, a 23 zostały ranne.

USA chcą rozszerzyć walkę z tzw. Państwem Islamskim poza Irak i Syrię

Stany Zjednoczone chcą wspólnie z sojusznikami rozszerzyć walkę z organizacją terrorystyczną Państwo Islamskie (IS) poza Irak i Syrię. Taką...

zobacz więcej

Jak informują władze miasta sześć wybuchów nastąpiło jeden po drugim w krótkim odstępie czasu po iftarze, czyli posiłku, który kończy całodzienny post w muzułmańskim świętym miesiącu Ramadan. O tej porze dnia ulice są zazwyczaj pełne ludzi robiących zakupy i jedzących kolację.

Napastnicy zdetonowali ładunki wybuchowe w centrum miasta w dzielnicy handlowej, w której jest kilka centrów handlowych oraz wiele kawiarni i restauracji. Dwie bomby udało się przejąć i rozbroić miejscowej policji.

Służby nie stwierdziły jeszcze, jakie materiały były przyczyną eksplozji, ale podejrzewają, że były to domowej roboty urządzenia wybuchowe. Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, ale miejscowe władze nie mają wątpliwości, że za atakiem tzw. stoi Państwo Islamskie.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej