RAPORT

Prorosyjska era Tuska

WHO wykreśliło transseksualizm z listy chorób psychicznych

Nowy rejestr wejdzie w życie 1 stycznia 2022 r. (fot. REUTERS/Jayanta Shaw)
Nowy rejestr wejdzie w życie 1 stycznia 2022 r. (fot. REUTERS/Jayanta Shaw)

Najnowsze

Popularne

Zaburzenie tożsamości płci nie będzie już oficjalnie uznawane za chorobę psychiczną. Tak zdecydowała Światowa Organizacja Zdrowia. Nowe standardy będą dotyczyć m.in. transseksualizmu.

Zmiana płci może zwiększyć ryzyko chorób serca

Stosowana przy zmianie płci terapia hormonalna może zwiększyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego – informuje pismo „Circulation”....

zobacz więcej

Światowa Organizacja Zdrowia wyjaśnia, że klasyfikowanie zespołu dezaprobaty płci, tj. utożsamiania się z inną płcią niż ta, którą się ma od urodzenia, jako choroby może powodować ogromne piętno u osób transseksualnych.

W niektórych państwach nowe normy WHO mogą oznaczać zmiany w systemie opieki zdrowotnej i w prawie. Do tej pory w krajach, w których była możliwa zmiana płci, wymagano diagnozy lekarskiej. Wycofanie zaburzenia tożsamości płci z listy chorób psychicznych może spowodować, że taka diagnoza - zgodnie z prawem - nie będzie już konieczna.

Nowe standardy przyjęło Światowe Zgromadzenie Zdrowia w Genewie i zawarło je w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych. Nowy rejestr wejdzie w życie 1 stycznia 2022 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej