RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar bloku w Gdańsku. 11 osób w szpitalu

Prawdopodobnie doszło do podpalenia (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Nocny pożar bloku przy ul. Bulońskiej 6 w Gdańsku. 11 osób, w tym troje dzieci, z objawami podtrucia trafiło do szpitali. Według wstępnych informacji doszło do podpalenia, policja prowadzi dochodzenie.

Wypadek jak z koszmaru. Pielgrzymi spłonęli we wraku autokaru

21 osób poniosło śmierć w wypadku na autostradzie w meksykańskim stanie Veracruz. Autokar z pielgrzymami zderzył się z ciężarówką i stanął w...

zobacz więcej

– Wstępne ustalenia wskazują na podpalenie. W jednej z wind strażacy zastali łatwopalne materiały, m.in. meble, dywaniki i oponę. Sprawę przejęła policja – przekazał portalowi tvp. info mł. bryg. Jacek Jakubczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku.

Jak wyjaśniła asp. Karina Kamińska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, nieznany sprawca wrzucił materiały do dźwigu, podpalił je i uruchomił windę.

Rzecznik dodała, że na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej oraz technik kryminalistyki i biegły z zakresu pożarnictwa wykonają oględziny i zabezpieczą ślady.

Nie żyje mężczyzna, który podpalił się obok Białego Domu

Mężczyzna podpalił się niedaleko Białego Domu. Na miejscu udzielono mu pomocy – poinformowały amerykańskie służby specjalne. Na razie nie wiadomo,...

zobacz więcej

– Dzielnicowi rozmawiają z mieszkańcami, kryminalni sprawdzają zapisy z kamer monitoringu i szukają sprawcy tego przestępstwa. Informacje o wstępnych ustaleniach policjanci przekazali już prokuratorowi – poinformowała Kamińska.

Policja przyjęła już także wstępne zawiadomienie o przestępstwie od administratora budynku, który oszacował straty na 450 tys. zł.

Strażacy otrzymali zgłoszenie po godz. 2. Około 30 osób ewakuowało się przed przyjazdem zastępów, w trakcie akcji gaśniczej z bloku wydobyto 20 innych.

źródło:
Zobacz więcej