RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadek jak z koszmaru. Pielgrzymi spłonęli we wraku autokaru

Wielu pasażerom nie udało się wydostać (fot. TT/Periodismo Hoy)

21 osób poniosło śmierć w wypadku na autostradzie w meksykańskim stanie Veracruz. Autokar z pielgrzymami zderzył się z ciężarówką i stanął w płomieniach – poinformowały lokalne media.

Wypadek ciężarówki z piwem. Szybko rozszabrowali ją spragnieni mieszkańcy [WIDEO]

Wypadek ciężarówki stał się dla mieszkańców miasta Santa Cruz w meksykańskim stanie Campeche okazją do świętowania. Przyczepa była bowiem...

zobacz więcej

Autokar jechał ze stolicy, miasta Meksyk, do Tuxtla Gutierrez w stanie Chiapas w południowej części kraju. Do wypadku doszło w górzystym regionie.

Rzecznik władz miejskich Maltraty – miasta leżącego najbliżej miejsca wypadku – German Arena poinformował, że zgodnie z danymi obrony cywilnej w autokarze spłonęło żywcem 17 osób. Ich ciała zostały wyciągnięte z pojazdu przez ratowników. Dwie osoby zmarły w drodze do szpitala, co łącznie daje 19 ofiar wśród pielgrzymów.

W wypadku zginął też kierowca ciężarówki oraz jego zmiennik.

Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Podobne wypadki zdarzają się w Meksyku stosunkowo często. Pod koniec kwietnia 13 osób zginęło w wypadku, do jakiego doszło na autostradzie łączącej stolicę kraju z miastem Pachuca w centralnej części kraju. W wyniku zderzenia minibusu z ciężarówką na miejscu zginęło 12 osób, jedna zmarła w szpitalu.

Rocznie na meksykańskich drogach ginie około 16 tys. ludzi.


źródło:
Zobacz więcej