Ardanowski: PSL już dawno zgubiło kontakt z rolnikami i mieszkańcami wsi

– PSL to nigdy nie była partia pilnująca interesów rolników, mieszkańców wsi. To była partia raczej pilnująca stołków w koalicjach od sasa do lasa – powiedział w programie „Gość Wiadomości” Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Kosiniak-Kamysz podsumował wyniki wyborów: To nie zaskoczenie, że PiS wygrywa na wsi

– Koalicja Europejska była na wybory europejskie, ten etap jest za nami – powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Teraz trzeba wyciągnąć...

zobacz więcej

Minister rolnictwa podkreślił, że 70 proc. rolników poparło Prawo i Sprawiedliwość.

– Oczywiście nie przypisuję tego sukcesu tylko pracy ministerstwa, to też jest realizacja dużych programów społecznych na wsi – zauważył gość programu. Podkreślił, że dla niego to przede wszystkim informacja, że rolnicy akceptują działania rządu.

Zapytany o przegraną PSL Ardanowski powiedział, że ludowcy się pogubili.

– To była partia pilnująca stołków w koalicjach od lewicy do różnych egzotycznych partii. A w ostatnich wyborach pogubiła się całkowicie. Jak można wchodzić do koalicji, która promuje walkę z Kościołem, związki homoseksualne, ruch LGBT, całkowicie sprzeczny z tradycją na wsi? – pytał.

– PSL już dawno zgubił kontakt z rolnikami i mieszkańcami wsi. Bardziej był zainteresowany urzędami – dodał minister rolnictwa.źródło:
Zobacz więcej