Raport

Epidemia koronawirusa

Wrocławskie zoo otworzyło motylarnię

W ciągu roku w odnowionej Motylarni pojawi się około 50 egzotycznych gatunków (fot. mat. prasowe ZOO Wrocław)

Wrocławskie zoo otworzyło motylarnię. W jednym z pomieszczeń terrarium można stanąć oko w oko z tymi niezwykłymi owadami. „Wystrój Terrarium przypomina tropikalną dżunglę – gąszcz roślin, kolorowe kwiaty, a wśród nich motyle. Latają swobodnie wokół zwiedzających” – czytamy na stronie zoo.

Pogoda sprzyja grzybiarzom. Mamy zdjęcia waszych zbiorów

Kilka deszczowych dni i ocieplenie, które przyszło po nim, ucieszyło grzybiarzy. Na platformę TWOJE INFO przysyłacie wiele dowodów z udanego...

zobacz więcej

Zainteresowani oprócz podziwiania motyli na co dzień będą mogli oglądać proces uwalniania się dorosłych osobników ze stadium poczwarki, a potem podziwiać latające owady.

Oprócz owadów zwiedzający będą mogli podziwiać również takie gatunki roślin jak: fuksje, bambusy i tylancje, które pozwalają się rozwijać motylom.

W odświeżonym pawilonie spotkać można m.in. pazia nireus, pazia zielonego, pazia heleny, azjatyckiego, królewskiego czy cytrynowego. Pracownicy wrocławskiego ogrodu stworzyli motylom środowisko, w którym będą czuć się jak w naturalnych warunkach.

– Tak naprawdę – względem wcześniejszej ekspozycji – zmieniliśmy dosłownie wszystko. Przygotowaliśmy idealne warunki dla naszych motyli. Zaczynamy hodowlę od 20 gatunków – mówi Karol Bubel, opiekun bezkręgowców w terrarium wrocławskiego zoo.

W ciągu roku w odnowionej motylarni pojawi się około 50 egzotycznych gatunków.

źródło:
Zobacz więcej