RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Profesor uniwersytetu wśród uczestniczek skandalicznego happeningu

Dr hab. Ewa Graczyk kandydowała z list Wiosny w wyborach do PE (fot. FB/Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom)
Dr hab. Ewa Graczyk kandydowała z list Wiosny w wyborach do PE (fot. FB/Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom)

Wśród uczestniczek skandalicznego happeningu w trakcie gdańskiego marszu homoseksualistów była prof. dr hab. Ewa Graczyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego i kandydatka Wiosny w minionych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Feministki niosły wtedy planszę z waginą umieszczoną w miejsce Najświętszego Sakramentu.

Dulkiewicz o profanacji na marszu LGBT: Skąd tyle agresji wobec chrześcijańskich symboli?

„Skąd tyle czynnej agresji wobec drogich chrześcijanom symboli? Jak można oczekiwać szacunku, skoro samemu odbiera się szacunek innym?” – pyta...

zobacz więcej

W dzień marszu równości na stronie feministycznej inicjatywy „Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom” na Facebooku zamieszczono fotografię z wulgarną planszą i stojącymi wokół niej kobietami. Każda ma wokół głowy aureolę w kolorach tęczy – symbolu środowisk LGBT. Zdjęcie opatrzono podpisem: „Tęczowe Madonny i Tęczowi Aniołowie przesyłają wszystkim Wolnym Ludziom błogosławieństwo Królewskiej Waginy!”.

Wśród oznaczonych tam kobiet jest m.in. Ewa Graczyk – profesor zwyczajna w Katedrze Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Graczyk pracuje na uczelni od 1983 r. W latach 2007-13 była dyrektorką Instytutu Filologii Polskiej.

Graczyk jest też aktywną działaczką inicjatyw lewicowych. Jak czytamy na pomorskim profilu partii Wiosna, od lat angażuje się ona w organizację manifestacji feministycznych, kongresów kobiet, inicjatyw LGBT i „czarnych protestów”.

W minionych wyborach do Parlamentu Europejskiego Graczyk kandydowała z miejsca 5. na liście Wiosny w okręgu pomorskim. Jak deklarowała, w PE „chciałaby się zajmować problematyką nauki i organizacją szkolnictwa wyższego”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej