Raport

Epidemia koronawirusa

Trzaskowski na Bulwarach Wiślanych. „GW” pisze o odwadze

Manfred Weber i prezydent miasta Rafał Trzaskowski na Bulwarach Wiślanych w Warszawie (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraz z rzecznikiem odwiedzili Bulwary Wiślane, kiedy przez stolicę przechodziła fala wezbraniowa – poinformowała stołeczna „Gazeta Wyborcza”. Politykowi zrobiono też zdjęcie i podpisano je: „Prezydent Trzaskowski i rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa odważyli się wejść na zamknięte bulwary”.

Warszawa: poziom Wisły osiągnął 578 cm. Nie przekroczył stanu ostrzegawczego

– Poziom wody na Wiśle w Warszawie utrzymuje się na ok. 578 cm. Jest stabilny od godz. 20.00 we wtorek, nie podnosi się – powiedział w środę rano...

zobacz więcej

We wtorek do Warszawy dotarła fala wezbraniowa i zalała m.in. plaże pod mostem Poniatowskiego i szlak pieszo-rowerowy na brzegu. Służby, m.in. straż miejska i policja, patrolują bulwary i pilnują, aby nikt na nie wchodził.

O zamknięciu Bulwarów Wiślanych zadecydował w poniedziałek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Poinformował o tym na Twitterze.

Jednak, jak informuje stołeczne wydanie „GW”, Trzaskowski i jego rzecznik weszli na bulwary. Gazeta zamieściła też zdjęcie z tej chwili, które podpisało: „Prezydent Trzaskowski i rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa odważyli się wejść na zamknięte bulwary”.

Takie słowa stały się pretekstem do dyskusji w sieci. Internauci nie szczędzili krytycznych komentarzy gazecie oraz Trzaskowskiemu.

źródło:
Zobacz więcej