Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Macierewicza

Prokuratura umorzyla śledztwo ws. Macierewicza, które wszczęto po złożeniu zawiadomienia przez Tomasza Piątka (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Postanowieniem z 10 maja 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie Wydział ds. Wojskowych umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień służbowych przez funkcjonariusza publicznego – byłego ministra obrony narodowej – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Chodzi o zawiadomienie, jakie złożył dziennikarz Tomasz Piątek.

Macierewicz o gen. Różańskim: Był głównym autorem zniszczenia struktury dowodzenia armią

– Gen. Mirosław Różański jasno formułował opcję, którą trzeba nazwać geopolityczną opcją rosyjską: był i jest przeciwny otwarciu blokowanej przez...

zobacz więcej

Decyzja ws. umorzenia śledztwa zapadła 10 maja, lecz dopiero teraz poinformowała o tym prokuratura. W tej sprawie zawiadomienie złożył dziennikarz Tomasz Piątek. Autor książki o byłym szefie MON twierdził, że Macierewicz jako urzędnik publiczny mógł dopuścić się przestępstw, polegających na złożeniu fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, jednocześnie nadużywając stanowiska.

O fakcie umorzenia śledztwa poinformował w rozmowie z portalem tvp.info prok. Łukasz Łapczyński. – W toku postępowania wykonano czynności wynikające z postanowienia sądu, który uchylił postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w przedmiotowej sprawie, w zakresie, w jakim wykonanie wyżej wymienionych czynności było niezbędne z punktu widzenia ustaleń postępowania i wskazań sądu – powiedział rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.

Dodał, że „analiza zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego w świetle art. 231 i 234 Kodeksu karnego wykazała, iż nie doszło do realizacji znamion czynów zabronionych wskazanych w zawiadomieniu o przestępstwie”.

źródło:
Zobacz więcej