RAPORT

Pogarda

Prezydent: Ardanowski i główny lekarz weterynarii szukają szczęśliwego rozwiązania dla krów z Deszczna

Prezydent Andrzej Duda (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)
Prezydent Andrzej Duda (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Najnowsze

Popularne

„Minister Krzysztof Ardanowski i główny lekarz weterynarii Bogdan Konopka zapewnili mnie, że szukają szczęśliwego rozwiązania dla stada z Deszczna” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. „Jestem pewien, że je znajdą, mimo że przepisy UE nakazują zabić te zwierzęta” – podkreślił.

Właściciel 170 krów żyjących na wolności ma obowiązek je zabić

Właściciel dzikiego stada bydła z Deszczna jest zobowiązany wybić 170 krów – poinformował Główny Lekarz Weterynarii. Oświadczył, że nie ma...

zobacz więcej

Chodzi o liczące 170-180 sztuk dzikie stado bydła, które od wielu lat żyje na wolności w woj. lubuskim, wypasając się na polach rolników. Są to zwierzęta niezarejestrowane, nie mają właściciela i nie są pod opieką weterynaryjną.

Pod koniec października powiatowy lekarz weterynarii w Gorzowie Wielkopolskim wydał decyzję, „na mocy której właściciel zwierząt został zobowiązany do zabicia 170 sztuk bydła”. W poniedziałek główny lekarz weterynarii poinformował, że „nie ma merytorycznych przesłanek do zmiany decyzji powiatowego lekarza weterynarii w Gorzowie Wielkopolskim”.

„Minister Krzysztof Ardanowski oraz główny lekarz weterynarii Bogdan Konopka zapewnili mnie, że szukają szczęśliwego rozwiązania dla stada z Deszczna. Jestem pewien, że je znajdą, mimo że przepisy UE nakazują zabić te zwierzęta” – napisał prezydent.

„Polak potrafi! Trzymamy kciuki za stado z Deszczna” – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej