RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gadżety erotyczne w podstawówce. Radni pytają Trzaskowskiego o patronat nad imprezą

Briefing w sprawie turnieju LGBT radni zwołali przed szkołą, w której doszło do incydentu (fot. PAP/Jakub Kamiński)

– Żądamy wyjaśnień od prezydenta Warszawy w zakresie faktu udzielenia patronatu temu wydarzeniu - powiedział radny PiS Sebastian Kaleta podczas konferencji zorganizowanej w sprawie turnieju siatkówki LGBT, który odbył się w weekend w jednej z warszawskich podstawówek. Na imprezie oferowano gadżety erotyczne. Zdaniem wiceprezydenta Pawła Rabieja nie jest to „czymś dziwacznym”.

Dziennikarz wyrzucony z turnieju siatkówki dla osób LGBT

W jednej z warszawskich podstawówek odbywa się turniej siatkówki dla osób LGBT, który objęty jest patronatem prezydenta miasta Rafała...

zobacz więcej

Radny PiS zwrócił uwagę, że „właśnie w taki sposób wygląda realizacja karty LGBT w Warszawie”.

– Spełniają się te wątpliwości, o których mówiliśmy od początku, tzn. bokiem wprowadza się pewne treści, które mogą być odbierane jako próba seksualizacji dzieci – zauważył.

– Deklaracja LGBT i sposób jej realizacji spełnia te najczarniejsze scenariusze, o których mówiliśmy – ocenił Sebastian Kaleta.

Obecny na konferencji radny PiS z dzielnicy Ursynów Mateusz Rojewski poinformował także, że wraz z radnym Jackiem Ozdobą kierują wspólną interpelację w sprawie tego, kto finansował to wydarzenie i kto opiniował patronat

W interpelacji radni pytają, kto wydał zgodę, żeby to wydarzenie odbyło się w szkole podstawowej, przez co dzieci były narażone na oglądanie treści erotycznych wbrew swojej woli. Chcą też wyjaśnień, czy o organizacji tego wydarzenia była poinformowana rada rodziców.

Interpelacja trafi do prezydenta Warszawy i burmistrza dzielnicy Ursynów.

Radny Jacek Ozdoba dodał, że radnych nie oburzył sam fakt, że taki turniej miał miejsce, ale kwestie związane z dodatkową oprawą, czyli materiały, które towarzyszyły turniejowi.

„Małżeństwa, adopcje i prawa LGBT” na marszu z udziałem Donalda Tuska

W zorganizowanym przez Koalicję Europejską „Marszu dla Europy” wziął udział Donald Tusk. Wraz z liderami KE kroczył na czele pochodu na tle...

zobacz więcej

– Można było dostać na miejscu poradniki, była promowana np. sauna dla gejów w szkole, która jest szkoła publiczną – stwierdził Ozdoba. – Mówimy tutaj o czymś, co może budzić kontrowersje wśród rodziców – zauważył.

Jak powiedział, „w naszej opinii jest nie w porządku, że zmusza się obywateli, dzieci, rodziców do tego, aby w publicznych miejscach tego typu działalność się odbywała”. – To nie jest teren prywatny – stwierdził.

Dziennikarz telewizji wPolsce.pl, który sporządził nagrania dokumentujące sprzedaż materiałów erotycznych i reklamę sauny z darkroomem, ujawnił, że podczas pracy otoczyła go grupa uczestników turnieju, którzy usiłowali go nakłonić do pokazania nagrań.

Rafał Trzaskowski oświadczył, że o gadżetach erotycznych nie wiedział, nie miał obowiązku informowania o imprezie rady rodziców, a lokal wynajęto poza godzinami zajęć, na zasadach komercyjnych. Poinformował również, że często obejmuje patronatem imprezy sportowe.

Rabiej: Zrównywanie osób LGBT z pedofilią będzie ścigane. Radzę ważyć słowa

– Miałbym apel, żeby starannie pan ważył słowa – powiedział wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej do Konrada Berkowicza z partii Wolność podczas...

zobacz więcej

Z kolei jego zastępca Paweł Rabiej oświadczył, że „jeśli ktoś się interesuje żelami intymnymi to naprawdę w kraju, w którym można współżyć i prowadzić życie erotyczne, nie sądzę, aby to było czymś dziwacznym”.

Również zdaniem Marka Szolca z Nowoczesnej oferowanie gadżetów erotycznych na terenie szkoły podstawowej nie zasługuje na krytykę.

– Warszawa jest pełna sex shopów dla osób heteroseksualnych i jakoś nikt nie rozkręca wokół tego afery. Te sex shopy również wspierają różne wydarzenia. Atakowanie od tej strony jest przykładem hipokryzji. To, że dane wydarzenie miało miejsce w szkole, wynika tylko i wyłącznie z tego, że stowarzyszenie, które organizowało to wydarzenie, nie ma dostępu do innej infrastruktury – tłumaczył.

źródło:

Zobacz więcej