Wiele gwiazd na festiwalu w Opolu. Wzięły udział w konferencji w TVP

Już 14 czerwca rozpocznie się 56. edycja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W Telewizji Polskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem gwiazd tego wydarzenia. Na deskach amfiteatru wystąpią m.in., Kortez, Roksana Węgiel i Tulia.

Grand Prix Festiwalu „Dwa Teatry” dla Zaorskiego i Kostrzewskiego

Słuchowisko „Wielka improwizacja” Wojciecha Tomczyka w reżyserii Janusza Zaorskiego i spektakl „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii...

zobacz więcej

W pierwszym dniu festiwalu, podczas koncertu „Od Opola do Opola” zobaczymy na scenie m.in.: Tulię, Korteza, Roksanę Węgiel, Lanberry i Varius Manx. W jego drugiej części, podczas koncertu „Debiuty”, widzowie usłyszą zwycięskie konkursowe piosenki, m.in. w wykonaniu wokalistów popularnego programu „Szansa na Sukces. Opole 2019”.

Drugi dzień festiwalu przeniesie widzów w świat piosenki literackiej i kabaretowej. Wśród gwiazd zobaczymy m.in. Olgę Bończyk, Marka Kaliszuka, Macieja Miecznikowskiego, Katarzynę Dąbrowską i Łukasza Zagrobelnego. Usłyszymy piosenki z tekstami Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Podczas trzeciego dnia festiwalu odbędzie się koncert „Nie Pytaj o Polskę #30LatWolności”. Wezmą w nim udział artyści urodzeni po 1989 r. Zobaczymy m.in. Dawida Kwiatkowskiego, Michała Szpaka, Margaret i Sarsę. Tego dnia wystąpią też gwiazdy polskiej piosenki, które zaśpiewają nagrane w ostatnim 30-leciu przeboje, m.in.: De Mono, Kobranocka, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Cerekwicka i Piotr Rubik.

źródło:
Zobacz więcej