RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Łabonarska i Englert otrzymali Wielkie Nagrody Festiwalu „Dwa Teatry” 2019

Halina Łabonarska i Jan Englert (fot. arch. TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk/Marcin Obara)

Halina Łabonarska i Jan Englert odebrali Wielkie Nagrody Festiwalu „Dwa Teatry” za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji. Halina Łabonarska otrzymała także nagrodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Festiwal „Dwa Teatry”. Wielkie Nagrody dla Łabonarskiej i Englerta

W sali sopockiego Multikina zainaugurowano w piątek 19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Wielkie Nagrody...

zobacz więcej

Halina Łabonarska odbierając nagrodę powiedziała, że w czasie swojej kariery aktorskiej spotykała ludzi sztuki, od których wiele się nauczyła.

– To były wspaniałe spotkania. Wykorzystywałam ten czas i uczyłam się. Uczyłam się profesjonalizmu i pokory. Najważniejsze było dla mnie to, i do dzisiaj to trwa, że należę do osób szczęśliwych, ponieważ wykonuję zawód, który kocham. Kocham go niezmiennie od zawsze i dzisiaj też. Dziękuję państwu i tym, którzy wierzyli i wierzą, że moja obecność w teatrze nie jest przypadkiem – mówiła Halina Łabonarska.

Jan Englert odbierając nagrodę podkreślał, że jest rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę spektakli teatrów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, w których wziął udział.

– W dzisiejszych czasach, w których nie decyduje jakość, tylko ilość posłużę się liczbami. Chyba jestem rekordzistą z żyjących aktorów, jeśli chodzi o udział w edycjach radiowych i telewizyjnych. Dzisiaj dowiedziałem się, że mam za sobą ponad tysiąc audycji radiowych, ponad dwieście ról w Teatrze Telewizji. Sam policzyłem, że 37 Teatrów Telewizji wyreżyserowałem. Liczby mówią za siebie. Co prawda od razu słyszę Gucia Holoubka, który w takich sytuacjach mówił: „Jasiu, no i co z tego?” – mówił Jan Englert.

O Grand Prix i liczne nagrody 19. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry" rywalizowały 34 słuchowiska oraz 28 spektakli telewizji.

źródło:
Zobacz więcej