Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

18-latek, który strzelał w szkole, leczył się psychiatrycznie

Szkoła w Brześciu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie). Podejrzany został zatrzymany przez policję (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

18-latek, który wtargnął do szkoły Brześcu Kujawskim i strzelał do pracowników, leczył się psychiatrycznie – ujawnił wojewoda kujawsko-pomorski. Rok temu ten sam młody mężczyzna wdarł się na boisko szkolne z nożem.

Strzały w szkole w Brześciu Kujawskim. Są ranni

Dwie osoby są ranne po poniedziałkowym ataku zamaskowanego napastnika w szkole w Brześciu Kujawskim (Kujawsko-Pomorskie). Z informacji policji...

zobacz więcej

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz podczas specjalnej konferencji prasowej po strzelaninie w szkole w Brześcu Kujawskim wyjaśnił, że 18-latek, który uzbrojony wtargnął do placówki leczył się psychiatrycznie. Wojewoda nazwał atak terrorystycznym.

Wyjasnił, że padło kilka strzałów w kierunku pracowników. Dwie osoby trafiły do szpitala. – Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział wojewoda. Po zajściu i unieszkodliwieniu napastnika szkoła została ewakuowana. Gen Janusz Halak ze Strazy Pożarnej powiedział, że szkołę przeszukano. – Sprawdzono wszystkie pomieszczenia. Ewakuowano około 500 osób – wyjaśnił.

Wojewoda podkreślił, że uczniom, rodzinom i pracownikom zapewniono pomoc psychologiczną. Uruchomiono także infolinię, dzięki której rodzice będą mogli uzyskać informacje na temat powrotu do szkoły i organizacji pracy placówki.

Justyna Plechowska, prokurator Okregowa we Włocławku mówiła, że trwają oględziny. – Oraz czynności w kierunku ustalenia czy doszło do usiłowania zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych – wyjaśniła.

Na pytanie o wcześniejszy incydent z udziałem napastnika, który rok temu miał wtargnąć z nożem na boisko szkolne zastępca komendanta wojewódzkiego policji Mirosław Elszkowski przyznał, że 1 lipca ubiegłego roku odnotowano takie zdarzenie. Wówczas mężczyzna ten został obezwładniony i trafił do szpitala psychiatrycznego.

źródło:
Zobacz więcej