Raport

Epidemia koronawirusa

Strzały w szkole w Brześciu Kujawskim. Są ranni

Dwie osoby są ranne po poniedziałkowym ataku zamaskowanego napastnika w szkole w Brześciu Kujawskim (Kujawsko-Pomorskie). Z informacji policji wynika, że sprzątaczka została postrzelona, a 11-letnia uczennica szkoły ucierpiała w wyniku wystrzału petardy.

„Zawsze był agresywny”. Uczeń ze szkoły w Wawrze opowiada o morderstwie [WIDEO]

– Dyrektorce wyznał podobno, że tylko po to przyszedł do szkoły. (…) Był mocno naćpany – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Krystian ze...

zobacz więcej

– Do szkoły po godz. 10.00 wszedł zamaskowany mężczyzna, który wrzucił do budynku petardy hukowe. Użył także broni w stosunku do pracownika szkoły – sprzątaczki. W wyniku działania petard ran doznała także uczennica szkoły – powiedziała rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Monika Chlebicz.

Z informacji przekazanych PAP przez policję wynika, że rany, które odniosły obie osoby nie zagrażają życiu. Polska Agencja Prasowa ustaliła z innych źródeł, że ranne osoby transportowane są do szpitali w Toruniu i Włocławku, a jedna z nich jest w ciężkim stanie.

– Mężczyzna został obezwładniony przez pracownika szkoły, po czym przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Funkcjonariusze zabezpieczyli też broń, która poddana zostanie badaniom, by ustalić jaki to rodzaj. Z naszych informacji wynika, że ataku dokonał 18-latek, który najprawdopodobniej był wcześniej uczniem tej szkoły – dodała Chlebicz.

Policja pracuje na miejscu. Śledczy nie mają jeszcze informacji o motywach napastnika. Sprawdzana jest także broń, której użył.

źródło:
Zobacz więcej