Zarzuty wobec nożownika, który zaatakował na przystanku w Poznaniu

Mężczyzna ugodzony nożem zmarł w wyniku odniesionych obrażeń (fot. Shutterstock/vchal)

Denis H., który w sobotę późnym popołudniem śmiertelnie ranił nożem mężczyznę na przystanku w Poznaniu, usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Atak nożownika w Poznaniu. Nie żyje mężczyzna

– Nożownik, sprawca sobotniego śmiertelnego ataku nożem na przystanku autobusowym przy Al. Solidarności w Poznaniu został zatrzymany – poinformował...

zobacz więcej

– W niedzielę wieczorem policja do protokołu przedstawiła Denisowi H. zarzut zabójstwa. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego; przyznał się do tego czynu, złożył wyjaśnienia – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski.

Jak dodał, obecnie trwa sekcja zwłok ofiary. Po jej zakończeniu podejrzany zostanie doprowadzony do prokuratury, zarzut zostanie mu już przedstawiony przez prokuratora i będzie skierowany do sądu wniosek o areszt.

Do ataku doszło w sobotę ok. godz. 18.00 na przystanku MPK przy Alejach Solidarności w Poznaniu. Zaatakowany mężczyzna został ugodzony nożem; zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Miał ok. 40 lat.

29-letni napastnik został zatrzymany kilka minut po godz. 21.00 w jednym z mieszkań na poznańskich Winogradach.

Podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji wyjaśniła, że sprawca w chwili zatrzymania przez policję był nietrzeźwy.

Jak dodała, z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że ofiara i napastnik znali się; krótko przed zdarzeniem razem spożywali alkohol i wtedy właśnie doszło między nimi do kłótni – podkreśliła.

źródło:

Zobacz więcej