RAPORT

Kampania 2020

Miller opuści Schetynę w europarlamencie. Wraz z SLD zamierza dołączyć do innej frakcji

Leszek Miller zapowiada, że w PE będzie konsultował decyzję z frakcją Socjalistów i Demokratów (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Były premier Leszek Miller – który prawdopodobnie zdobędzie mandat europosła w okręgu wielkopolskim – zamierza opuścić Koalicję Europejską i wejść w Parlamencie Europejskim wraz z innymi politykami SLD do frakcji Socjalistów i Demokratów. – Będę konsultował różne rzeczy z kierownictwem mojego ugrupowania w PE (S&D – przyp. red.) – odpowiedział w RMF, pytany o to, czy zamierza cokolwiek konsultować z Grzegorzem Schetyną.

Schetyna mówi, że ma pomysł na pokonanie PiS. „Tylko trzeba go znaleźć”

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna na pytanie, czy ma pomysł na pokonanie PiS stwierdził, że „pomysł jest, tylko trzeba go dobrze znaleźć”....

zobacz więcej

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego to jest oczywiście sukces PiS; głównym powodem tego zwycięstwa jest zamiana debaty o Unii Europejskiej na debatę o sytuacji w kraju – ocenił były premier.

Sam Leszek Miller startował z drugiego miejsca w okręgu wielkopolskim i według sondaży zdobył mandat europosła.

Pytany, czy umiałby przekonać lidera Wiosny Roberta Biedronia do tego, żeby do Sejmu szedł razem z Koalicją Europejską, Miller odparł: „Robert Biedroń poniósł największą klęskę, jaka go do tej pory spotkała”. – I nie sądzę, żeby ktoś go brał poważnie pod uwagę – dodał.

źródło:
Zobacz więcej