Schetyna mówi, że ma pomysł na pokonanie PiS. „Tylko trzeba go znaleźć”

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna na pytanie, czy ma pomysł na pokonanie PiS stwierdził, że „pomysł jest, tylko trzeba go dobrze znaleźć”. Podczas poniedziałkowej rozmowy w TVN24 powiedział, że nie zadzwonił jeszcze z gratulacjami, bo czeka na oficjalne wyniki. – Wtedy zadzwonię do kogoś z PiS, nie mam numeru do prezesa Kaczyńskiego – oznajmił.

Miażdżące zwycięstwo PiS w eurowyborach

W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS otrzymało 45,56 proc. głosów, Koalicja Europejska – 38,3 proc., Wiosna – 6,04 proc., Konfederacja – 4,55...

zobacz więcej

Grzegorz Schetyna był pytany w poniedziałek w TVN24 o wnioski, jakie wyciągnął z przegranej Platformy Obywatelskiej w eurowyborach.

– Trzeba wyciągnąć wnioski z tego, co się stało, trzeba też wiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy zrobić. Musimy zrobić dużo więcej. Mamy na to cztery, pięć miesięcy. To trzeba zrobić. Musi być dobry pomysł polityczny, musi być mobilizacja wyborców koalicji Europejskiej, jeszcze większa niż teraz – powiedział Schetyna.

Ocenił, że PO nie udało się zmobilizować swoich wyborów, by poszli w niedzielę do urn. – To nie były wybory europejskie, to były pierwsze wybory całościowe i tak zostały potraktowane przez wyborców PiS – oznajmił.

Podczas rozmowy Schetyna został zapytany, czy ma pomysł na pokonanie PiS. - Uważam, że ten pomysł jest. Tylko trzeba go dobrze znaleźć i wiedzieć, z kim go szukać – oznajmił.

Przewodniczący PO zaznaczył, że nie zadzwonił z gratulacjami, bo czeka na oficjalne wyniki. – Wtedy zadzwonię do kogoś z PiS, nie mam numeru do prezesa Kaczyńskiego.

Polityk wspomniał także, że październikowe wybory do Sejmu to będzie „walka o wszystko”. – W październiku rozstrzygnie się los Polski na dekady. Jeżeli nie będziemy w porozumieniu, to po prostu przegramy. Nie mam żadnych złudzeń co do tego – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej