Zamach podczas mszy. Są ofiary

W Burkina Faso nasilają się ataki na chrześcijan (fot. Pexels)

Troje wiernych zginęło w dokonanym w trakcie mszy napadzie na katolicki kościół w wiosce Toulfe na północy Burkiny Faso – poinformowała agencja AFP, powołując się na źródło we władzach bezpieczeństwa. W tym afrykańskim kraju nasilają się ataki na chrześcijan ze strony islamistów.

Zabili księdza i wiernych. Potem podpalili kościół

Sześć osób, wśród nich ksiądz, zginęło w wyniku zamachu na katolicki kościół w Burkina Faso. Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w trakcie niedzielnej...

zobacz więcej

– Silnie uzbrojeni osobnicy zaatakowali wiejski kościół około godziny 9 rano, gdy wierni uczestniczyli w niedzielnej mszy. Zabito co najmniej trzy osoby – powiedziało źródło AFP, dodając, że na miejsce skierowano policyjne posiłki.

Toulfe leży około 20 km od miasta Titao, stolicy prowincji Lorum. Według mieszkańca Toulfe, z którym skontaktowano się telefonicznie, atak na kościół „wywołał w wiosce panikę, a wielu ludzi schroniło się w domach i w buszu”.

Pod koniec kwietnia uzbrojeni napastnicy podpalili w Toulfe gospodę i zrabowali trzy motocykle. Kilka miesięcy wcześniej pojawili się w lokalnych szkołach, żądając ich zamknięcia – relacjonował ów mieszkaniec.

W ostatnim czasie w Burkinie Faso coraz częściej dochodzi do zbrojnych napaści dżihadystów na kościoły i chrześcijańskich duchownych. 13 maja w Zimtenga na północy kraju zabito czworo katolików uczestniczących w procesji maryjnej.


źródło:

Zobacz więcej