PKW: Do godz. 14.30 zanotowano 67 incydentów w wyborach do PE

Najwięcej z incydentów dotyczyło przypadków usuwania i uszkadzania ogłoszeń (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Do godz. 14.30 zanotowano 67 przypadków naruszenia prawa wyborczego. Najwięcej z nich dotyczyło usuwania lub uszkadzania ogłoszeń oraz agitacji – poinformowali przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej. We Wrocławiu jeden z mężów zaufania zauważył, że zastępca przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej ukrył w kieszeni karty do głosowania.

Rekord frekwencji w wyborach do PE. PKW podała najnowsze dane

Frekwencja w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego na godz. 17 wyniosła 32,51 proc. – podała Państwowa Komisja Wyborcza. Pięć lat temu...

zobacz więcej

– W jednej z komisji we Wrocławiu mąż zaufania zauważył, że zastępca przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej w trakcie stemplowania kart do głosowania dokonał ukrycia czterech sztuk kart w kieszeni wewnętrznej marynarki. Po interwencji męża zaufania karty te wyjął, odłożył na stół. Okazało się, że nie były one ostemplowane – powiedział przedstawiciel PKW.

PKW na konferencji o godz. 18.30 podała, że według stanu na godz. 14.30 zanotowano 67 przypadków naruszenia zasad prawa wyborczego. Najwięcej z tych incydentów dotyczyło przypadków usuwania i uszkadzania ogłoszeń – były to 22 zdarzenia.

– Liczba prowadzonych agitacji wyborczych wzrosła do 20 – powiedzieli przedstawiciele PKW.

Do czterech wzrosła liczba przypadków wyniesienia karty wyborczej z lokalu komisji, a w jednym przypadku doszło do podarcia karty przez wyborcę na terenie komisji wyborczej.

źródło:

Zobacz więcej