RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polska młodzież z sukcesem w USA. 8 medali za kreatywność

Odyseja Umysłu jest unikalnym programem edukacyjnym (fot. Twoje Info)

Podczas 40. Finałów Światowych Odysei Umysłu konkursu kreatywności w East Lansing w USA polska reprezentacja zdobyła aż 8 medali. Rodacy wywalczyli 4 złote krążki, 2 srebrne i 2 brązowe. Aż 18-cie zespołów spośród 29-ciu z naszego kraju znalazło się w pierwszych 10-tkach w swoich kategoriach. Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

Wyjątkowe święto. Pokażcie nam bukiety dla waszych mam

Dziś wszystkie mamy obchodzą swoje święto. To czas, aby okazać im wdzięczność za trud włożony w nasze wychowanie i obdarowanie nas bezcenną...

zobacz więcej

– W tym roku realizowane projekty dotyczyły m.in. budowy innowacyjnych pojazdów mechanicznych, konstrukcji urządzenia, które będzie wtapiać się w otoczenie, tworzenia spektaklu o życiu i twórczości Leonarda da Vinci, zbudowania ultra-lekkiej struktury zdolnej do utrzymania wielkiego obciążenia, a także zaprezentowania przedstawienia o zwaśnionych społecznościach – poinformowała Katarzyna Goch, rzecznik prasowy Odysei Umysłu w Polsce.

Odyseja Umysłu jest unikatowym programem edukacyjnym, którego celem jest rozwijanie uniwersalnych umiejętności takich jak innowacyjne myślenie i działanie, praca zespołowa, realizacja złożonych projektów, wykorzystanie wiedzy szkolnej w praktyce, podejmowanie ryzyka czy autoprezentacja.

źródło:
Zobacz więcej