RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Drastyczny wypadek trzech ciężarówek i osobówki [WIDEO]

Jedna osoba ciężko ranna została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala (fot.Youtube)

Trzy ciężarówki i samochód osobowy zderzyły się w miejscowości Unierzyż na Mazowszu. Dwie osoby zostały ranne, z czego jedna ciężko; kierowca jednej z ciężarówek, który został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Mazowieckie: Tragiczny wypadek na trasie Góra Kalwaria - Kozienice

Jedna osoba zginęła w wypadku na drodze krajowej numer 79. W miejscowości Szpruch Górny samochód ciężarowy zderzył się z autem osobowym.

zobacz więcej

– Kierowca jednego z ciągników siodłowych w wyniku zdarzenia został zakleszczony w pojeździe. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego ratownictwa drogowego został uwolniony, a następnie ewakuowany i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Z uwagi na rozległe obrażenia poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR – powiedział portalowi tvp.info st. kpt. Jacek Dryll, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

– Do szpitala trafił także kierowca samochodu osobowego Skoda Suberb. Kierowcy pozostałych dwóch ciągników siodłowych samodzielnie opuścili pojazdy i nie uskarżali się na dolegliwości – poinformował.

– W dalszej kolejności działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i stabilizacji pojazdów, przepompowaniu oleju napędowego ze zbiorników jednego ciągnika siodłowego oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach. Pozbierano porozrzucany ładunek z drogi oraz zabezpieczano pojazdy podczas stawiania ich na koła i wyciągania z przydrożnych rowów przez holowniki pomocy drogowej – mówił oficer.

Działania trwały prawie 10 godzin. Uczestniczyło w nich 42 strażaków. Na miejscu pracowały Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Do wypadku doszło 23 maja br. Poniżej nagranie wideo ku przestrodze.

źródło:
Zobacz więcej