Trump nie przejmuje się testami rakietowymi Korei Północnej

Prezydent USA Donald Trump przebywa w Japonii z wizytą (fot. Koji Sasahara - Pool/Getty Images)

Przebywający w Japonii prezydent USA Donald Trump zbagatelizował niedawne testy rakietowe Korei Północnej. „To nie jest dla mnie problem” – napisał na Twitterze.

Korea Płn. wystrzeliła niezidentyfikowane pociski. Drugi raz w tygodniu

Korea Północna wystrzeliła niezidentyfikowane pociski, po raz drugi w ciągu ostatniego tygodnia – podała agencja Yonhap, powołując się na komunikat...

zobacz więcej

„Korea Północna wystrzeliła niewielką broń, która zaniepokoiła niektórych moich ludzi, ale nie mnie” – oświadczył Trump. „Jestem przekonany, że Kim Dzon Un dotrzyma swojej obietnicy w sprawie denuklearyzacji” – dodał.

Agencje podkreślają, że słowa Trumpa są sprzeczne z tym, co w sobotę powiedział doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton, który stwierdził, że testy rakietowe Pjongjangu stanowią naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Bolton dodał, że Waszyngton nie zmieni stanowiska zajętego podczas ostatniego szczytu prezydenta Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w Hanoi, ale Trump „pozostawia dla Kima drzwi otwarte”.

Wcześniej w maju Kim obserwował pierwsze próby nowego rodzaju pocisków, stosunkowo małych i trudniejszych do wykrycia. Zdaniem ekspertów łatwiej je będzie ukryć, wystrzeliwać, a nawet manewrować nimi w locie.

źródło:

Zobacz więcej