„Czy Schetyna zajmie stanowisko ws. znieważania religii chrześcijańskiej podczas marszu w Gdańsku”

Aleksandra Dulkiewicz i Grzegorz Schetyna (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)

„Czy Schetyna zajmie stanowisko ws. znieważania religii chrześcijańskiej podczas marszu w Gdańsku, z którego tak dumna jest prezydent tego miasta?” – napisał na Twitterze profesor Stanisław Żerko, odnosząc się do wydarzeń, które miały miejsce podczas sobotniego marszu równości w Gdańsku.

Publicysta ostro do prezydent Gdańska. „Z czego jesteś taka dumna, żałosna idiotko?”

W sobotę w Gdańsku odbył się piąty Trójmiejski Marsz Równości. W trakcie imprezy, która była objęta patronatem przez prezydent miasta Aleksandrę...

zobacz więcej

W sobotę w Gdańsku odbył się piąty Trójmiejski Marsz Równości. W trakcie imprezy, która była objęta patronatem przez prezydent miasta Aleksandrę Dulkiewicz, doszło do skandalu. Uczestnicy zaprezentowali planszę, na której rysunek waginy zastąpił Najświętszy Sakrament.

„Jestem dumna i zaszczycona, że mogłam otworzyć i uczestniczyć w V Trójmiejskim Marszu Równości. Gdańsk nie boi się różnorodności – napisała po zakończeniu parady prezydent Gdańska.

Do sobotnich wydarzeń odniósł się na Twitterze profesor Stanisław Żerko. „Czy Schetyna zajmie stanowisko ws. znieważania religii chrześcijańskiej podczas marszu w Gdańsku, z którego tak dumna jest prezydent tego miasta?” – zapytał.

„Czy Platforma popiera te antyreligijne ekscesy i stanowisko pani prezydent Gdańska, która jest dumna z tego wydarzenia?” – napisał w kolejnym wpisie. Na wpisy profesora zareagowali internauci, którzy nie kryli oburzenia sobotnimi wydarzeniami i wpisem prezydent Gdańska.

źródło:
Zobacz więcej