Prymas Polak: Wybory to nasza odpowiedzialność za Polskę i Europę

Prymas Polak oddał swój głos w komisji znajdującej się w jednej z gnieźnieńskich szkół (fot. PAP/Paweł Jaskółka)

Głosowanie to nasz odpowiedzialność za Polskę, naszą ojczyznę, a także za Europę, której cząstką jesteśmy – powiedział w Gnieźnie prymas Wojciech Polak po oddaniu głosu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

PKW: Głosowanie bez zakłóceń także na terenach dotkniętych podtopieniami

– Wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 7; fala powodziowa nie spowodowała perturbacji i nie było potrzeby przenoszenia obwodowych...

zobacz więcej

Prymas Polak oddał swój głos w komisji znajdującej się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Zjazdu Gnieźnieńskiego. Jak powiedział po wyjściu z lokalu, udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego to przede wszystkim „odpowiedzialność za Polskę – naszą ojczyznę, a także za Europę, której cząstką jesteśmy”.

– Te wybory europejskie przypominają nam słowa Ojca Świętego, który 40 lat temu mówił, że odkrywa on, odsłania jedność kontynentu, na który składają się dwie tradycje, wschodu i zachodu. My jesteśmy cząstką tej wspólnoty europejskiej, dlatego warto, a nawet trzeba wziąć tę odpowiedzialność za nasz wspólny europejski dom – podkreślił prymas.

W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 52 europosłów spośród 866 kandydatów.

W eurowyborach listy we wszystkich 13 okręgach wyborczych zarejestrowało 6 komitetów.

źródło:

Zobacz więcej