RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Życzymy pogody ducha i uśmiechu”. Para prezydencka pamiętała o Dniu Matki

Para prezydencka złożyła wszystkim Mamom życzenia na stronie internetowej kancelarii (fot. Kancelaria Prezydenta)

Prezydent z małżonką pamiętali o przypadającym w niedzielę święcie. „Z okazji Dnia Matki, tego pięknego i wyjątkowego święta, prosimy wszystkie Mamy o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i gratulacji” – napisali Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Dzisiaj Dzień Matki. Statystyczna Polka zostaje mamą w wieku 27 lat

Polskie mamy na pierwsze dziecko decydują się przeciętnie w wieku 27 lat. Matki z rodzin wielodzietnych są na ogół aktywne zawodowo – wynika z...

zobacz więcej

„Życzymy Paniom pogody ducha i uśmiechu. Oby jak najwięcej było chwil, w których szczęście, uśmiech i wdzięczność dzieci będą dla wszystkich Mam nagrodą za troskę i dopełnieniem radości macierzyństwa. Życzymy także, aby wśród codziennych starań o dom i rodzinę – starań, które łączą Panie niejednokrotnie z pracą zawodową – nigdy nie brakło potrzebnych sił, pomocnych dłoni oraz tak ważnych chwil odpoczynku” – dodali w życzeniach zamieszczonych na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

„Dziękujemy za codzienny trud i za starania o to, żeby wszystkie dzieci były w przyszłości dobrymi ludźmi i dobrymi obywatelami. Bo przecież to w domu uczymy się najpierw, że wzajemna życzliwość, zgoda i uczynność budują wokół nas lepszy, bardziej przyjazny i sprawiedliwy świat” – napisali Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Obchodzony 26 maja Dzień Matki stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie. Z tej okazji mamy otrzymują życzenia, kwiaty i laurki wykonane, są też zapraszane na okolicznościowe przedstawienia i koncerty.

Dzień Matki jest obchodzony w ponad 140 krajach świata, choć w różnych terminach. W Polsce święto liczy już 105 lat, pierwsze takie uroczystości odbyły się w 1914 roku w Krakowie.

źródło:

Zobacz więcej