RAPORT

Wojna na Ukrainie

Publicysta ostro do prezydent Gdańska. „Z czego jesteś taka dumna, żałosna idiotko?”

W sobotę w Gdańsku odbył się piąty Trójmiejski Marsz Równości (fot. PAP/Adam Warżawa)
W sobotę w Gdańsku odbył się piąty Trójmiejski Marsz Równości (fot. PAP/Adam Warżawa)

W sobotę w Gdańsku odbył się piąty Trójmiejski Marsz Równości. W trakcie imprezy, która była objęta patronatem przez prezydent miasta Aleksandrę Dulkiewicz, doszło do skandalu, gdy uczestnicy zaprezentowali planszę, na której rysunek waginy zastąpił Najświętszy Sakrament. Prezydent Gdańska w mediach społecznościowych wyraziła swoje zadowolenie z imprezy – spotkało się to z dosadnym komentarzem Rafała Ziemkiewicza.

Wagina w miejsce Najświętszego Sakramentu na marszu pod patronatem prezydent Gdańska

Do skandalu doszło podczas piątego Trójmiejskiego Marszu Równości, w którym wzięła udział i objęła patronatem prezydent miasta Aleksandra...

zobacz więcej

„Jestem dumna i zaszczycona, że mogłam otworzyć i uczestniczyć w V Trójmiejskim Marszu Równości. Gdańsk nie boi się różnorodności” – napisała na Twitterze Aleksandra Dulkiewicz, która w wystąpieniu przed rozpoczęciem marszu stwierdziła, że „w Gdańsku nie ma miejsca na przejawy nienawiści i zgody nie będzie. Zrobię wszystko, żeby Gdańsk był miastem otwartym, solidarnym, wrażliwym na każdego człowieka”.

Prezydent Gdańska namawiała uczestników by byli odważni. „Postawmy tamę złemu językowi, postawmy tamę złu” – apelowała do uczestników marszu Dulkiewicz.

Apel prezydent sprzed marszu nie został jednak wysłuchany przez uczestników wydarzenia, którzy na manifestację przygotowali wiele kontrowersyjnych transparentów i tablic. Szczególne oburzenie wzbudził rysunek waginy imitujący Najświętszy Sakrament na drzewcu, przy którym szła grupa osób z tęczowymi aureolami.

Bielan o Adamowicz w Marszu Równości: Tą sprawą powinna zająć się PKW

– Jeśli Magdalena Adamowicz nie pełni żadnej funkcji, a jest kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego i mamy ciszę wyborczą, to moim...

zobacz więcej

Tweeta prezydent Dulkiewicz ostro skrytykował publicysta i dziennikarz Rafała Ziemkiewicz zauważając, że w trakcie marszu obrażeni zostali katolicy.

„Naprawdę? Z czego jesteś taka dumna, żałosna idiotko? Z chamskiego znieważania katolików? Z prowokacyjnego profanowania świętości? Ze wspierania gówniarstwa, którego jedynym celem jest nasrać Polakom na wycieraczkę i napluć do zupy? Bosh, ależ wy „fajnoplacy” jesteście żałośni” – napisał w komentarzu pod postem Dulkiewicz prowadzący „W tyle wizji”.

Nie tylko red. Ziemkiewicz poczuł się oburzony wpisem prezydent Gdańska. Wielu internautów w komentarzach pod postem Dulkiewicz wrzucało zdjęcia pokazujące liczne profanacje i prowokacyjne hasła, które były niesione przez uczestników marszu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej