Amerykanie ćwiczyli obronę sojuszników przed wrogim lotnictwem

Ćwiczenia odbyły się w ramach cyklu Dissimilar Air Combat Training (fot. USAF)

Piloci z 93. eskadry myśliwskiej Sił Powietrznych USA (USAF) przeprowadzili ważne ćwiczenia w bazie Królewskich Sił Powietrznych (RAF) w angielskim Lakenheath. Ich celem było zwiększenie gotowości bojowej, nabycie zdolności do operowania z baz czasowych i wzmocnienie partnerstwa strategicznego w ramach NATO.

Przerzut F-15E z Anglii do Powidza. Ambasada USA: brak związku z sytuacją na świecie [WIDEO]

Należące do Sił Powietrznych USA myśliwce F-15E Strike Eagle, wraz załogami i personelem pomocniczym, zostały przemieszczone z bazy Królewskich Sił...

zobacz więcej

Amerykańscy lotnicy rezerwy i Gwardii Narodowej wzięli udział w tzw. Dissimilar Air Combat Training, w którym oprócz nich uczestniczyli także lotnicy z sił powietrznych USA w Europie i jednostki powietrzne państw partnerskich i sprzymierzonych.

Portal Defence24.pl wskazuje, że wspólne szkolenie z lotnikami przebywającymi na stałe w Europie i jednostkami brytyjskimi ma przygotować pilotów rezerwy USAF do udziału w operacjach poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Ćwiczenia odbyły się w ramach cyklu Dissimilar Air Combat Training. To rodzaj szkolenia prowadzonego w USAF, w trakcie którego piloci biorą udział w misjach z symulowaną obecnością sił potencjalnego przeciwnika.


źródło:
Zobacz więcej