48 wielkich pojemników z odpadami chemicznymi. Pobrano próbki do badań

Nie ustalono jeszcze, kto jest właścicielem niebezpiecznych odpadów (zdjęcie ilustracyjne; fot. pixabay/flamm)

Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym składowisku odpadów w Topólce koło Radziejowa w woj. kujawsko-pomorskim. Na terenie przedsiębiorstwa, które zajmuje się obróbką drewna, znaleziono 48 pojemników. Każdy zawiera tysiąc litrów odpadów chemicznych.

Magazyn z tysiącem ton groźnych odpadów. Policja zatrzymała sprawców

Ponad 1000 ton toksycznych odpadów mogących powodować raka odkryto w Borkowicach (woj. mazowieckie). Dzięki zaangażowaniu policjantów i...

zobacz więcej

– Odpady znalazła policja. My działamy na jej wezwanie. Zabezpieczamy teren. Na miejscu jest zastęp ratownictwa chemicznego z Torunia, a także specjalista z dziedziny chemii. Znaleziono tutaj 48 kontenerów po 1000 litrów. Nie wiemy, jakie substancje się w nich znajdują, ale pobierane są próbki do badań – powiedział rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Radziejowie mł. bryg. Jarosław Stokwisz.

Dodał, że w pojemnikach znajdują się odpady o różnej konsystencji – zbrylone i ciekłe.

– Nie wiemy, skąd policja miała sygnał o tym składowisku. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie – dodał Stokwisz.

Nie ustalono jeszcze, kto jest właścicielem niebezpiecznych odpadów. Informację o składowisku koło Radziejowa jako pierwsze podało Radio Zet.źródło:

Zobacz więcej