Bombowe odkrycie w Neapolu. Lokalna prefektura zarządziła ewakuację

W okolicach portu w Neapolu znaleziono materiały wybuchowe z II wojny światowej (Fot. Marina Militare)

W zatoce neapolitańskiej zdetonowano bombę z okresu II wojny światowej. Odkrycia materiału wybuchowego dokonano niedaleko samego portu w Neapolu.

Trzy niewybuchy z czasów II wojny światowej na plaży w Mielnie

Trzy niewybuchy, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, odkryło morze na plaży w Mielnie. Znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i...

zobacz więcej

W związku z zaistniałym ryzykiem lokalna prefektura zarządziła ewakuację ze Stancji Nadmorskiej i przystani Beverello. Zakazała również ruchu pieszych przy nadbrzeżu.

Cała operacja odbyła się również z zachowaniem środków ostrożności względem morskiego ekosystemu. Znalezisko zabezpieczono i przewieziono na teren wyznaczony przez władze morskie. Tam zdetonowano materiały.

Specjaliści potwierdzili, że była to bomba z angielskiego samolotu oraz 3 pociski o ciężkim kalibrze. – Na rozkaz prefektury w trybie pilnym wkroczyliśmy na molo Angioino ze względu na delikatność sytuacji, która dotyczyła ponad 200 kilogramów materiału – powiedział na koniec przeprowadzonej operacji kapitan marynarki, Daniele Bazzali.

źródło:
Zobacz więcej