SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Premier: Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami z regionów zagrożonych powodzią

„Na bieżąco monitorujemy sytuację zagrożenia powodziowego. Straż Pożarna, Policja i Wojska Obrony Terytorialnej są wszędzie tam, gdzie są potrzebne” – napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Możliwe przekroczenia stanów alarmowych. RCB wydało ostrzeżenia dla trzech województw

W sobotę i niedzielę możliwe przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych na Wiśle i jej dopływach – poinformowało Rządowe Centrum...

zobacz więcej

Jak napisał premier, razem z szefami MSWiA i MON jest w stałym kontakcie z władzami województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego – najbardziej zagrożonych powodzią.

W sobotę i niedzielę możliwe są przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych na Wiśle i jej dopływach – informowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pośrednictwem Twittera.

„Ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje w województwach: podkarpackim i lubelskim, a także na Odrze (ostrzeżenie drugiego stopnia) w województwie dolnośląskim” – podało RCB.

Premier przekazał, że alarmowy stan Wisły jest obecnie przekroczony o ponad 35 cm w Sandomierzu i ponad 75 cm w Zawichoście. „Żołnierze pracują nad umocnieniem wałów i naprawą uszkodzeń w gminie Połaniec oraz w miejscowości Oblekoń (gmina Pacanów). Na bieżąco monitorowany jest stan zabezpieczeń” – napisał na Twitterze premier Morawiecki.

Od kilku dni w południowej Polsce z powodu intensywnych opadów deszczu dochodzi do podtopień. Zgodnie z danymi PSP od wtorku liczba interwencji związanych z burzami opadami i wiatrem wyniosła ponad 8 tys. Łącznie ewakuowano 134 osoby. W tym czasie zostało rannych trzech strażaków oraz jeden z mieszkańców województwa lubelskiego.

Obecnie trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia hydrologicznego obowiązuje w województwie lubelskim i podkarpackim.

źródło:
Zobacz więcej