PiS zwycięża w siedmiu okręgach. Znamy wyniki wyborów do PE

Polacy wybierali 52 europosłów spośród 866 kandydatów (fot. TVP info)

Wygrana partii rządzącej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak wynika z badania exit poll pracowni IPSOS dla TVP Info, w siedmiu okręgach wyborczych zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, a w sześciu – Koalicja Europejska. Na miejscu trzecim w podobnej liczbie okręgów – sześciu – znalazły się Konfederacja i Wiosna.

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego, zdobywając 42,4 proc. głosów – wynika z badania exit poll pracowni IPSOS dla TVP...

zobacz więcej

PiS zwyciężył w siedmiu okręgach: 3 (w. warmińsko-mazurskie i podlaskie), 5 (w. mazowieckie), 6 (w. łódzkie), 8 (w. lubelskie), 9 (w. podkarpackie), 10 (w. małopolskie i świętokrzyskie) i 11 (w. śląskie).

Koalicja Europejska wygrała w sześciu okręgach: 1 (w. pomorskie), 2 (w. kujawsko-pomorskie) , 4 (Warszawa i sąsiednie powiaty), 7 (w. wielkopolskie), 12 (w. dolnośląskie i opolskie), 13 (w. lubuskie i zachodniopomorskie).

Trzecie miejsce zajęła Konfederacja w okręgach: 1, 3, 5, 8, 9, 11. Wiosna była trzecia w okręgach: 2, 4, 6, 7, 10, 13. W okręgu 12 na obie listy padła podobna liczba głosów.

źródło:
Zobacz więcej