Nielegalni imigranci z Bangladeszu i Iraku znalezieni w naczepie ciężarówki

Cudzoziemcy zamierzali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej (fot. Straż Graniczna)

Policjanci z Pawłowic (woj. śląskie) zatrzymali dwóch obywateli Bangladeszu i obywatela Iraku, którzy nielegalnie przyjechali do Polski ukryci w naczepie ciężarówki. Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom straży granicznej z Bielska-Białej.

Polski kierowca przewoził uchodźców w chłodni. Został aresztowany w Holandii

Funkcjonariusze Royal Marechaussee, holenderskiej żandarmerii, aresztowali 45-letniego Polaka, który przewoził w chłodni siedmiu uchodźców z...

zobacz więcej

Obcokrajowców odnaleziono w bułgarskiej ciężarówce na terenie stacji paliw w Warszowicach. Nie posiadali oni przy sobie żadnych dokumentów. Podczas przesłuchania dwóch z nich oświadczyło, że pochodzi z Bangladeszu, natomiast trzeci zadeklarował obywatelstwo Iraku.

Jak oświadczyli, do naczepy ciężarówki dostali się w Rumunii przy pomocy przemytnika. Zamierzali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

Komendant bielskiej placówki straży granicznej wszczął postępowanie administracyjne wobec nielegalnych imigrantów. Usłyszeli oni również zarzuty dotyczące przekroczenia polskiej granicy wbrew przepisom. Banglijczycy zostali przekazani stronie czeskiej w ramach umowy o readmisji, a Irakijczyk został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

źródło:
Zobacz więcej