Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Węgry: Wyroki więzienia dla 10 przemytników ludzi

Przemytnicy 67 razy przerzucili migrantów w grupach po 10-30 osób (fot. pixabay/3839153)

Wyroki od dwóch i pół do 11 lat więzienia orzekł sąd w węgierskim mieście Zalaegerszeg dla 10 mężczyzn, którzy działając w międzynarodowej organizacji przestępczej, przemycali ludzi do Unii Europejskiej – poinformował sąd.

Prasa: gangi rosyjskie, ukraińskie i gruzińskie przemycają migrantów na jachtach

Przemyt nielegalnych imigrantów na wybrzeża Włoch narasta. Tym razem trafiają tam na pokładach jachtów – podaje tygodnik „L'Espresso”. W...

zobacz więcej

Skazani - obywatele Afganistanu, Pakistanu, Indii, Albanii, Czech i Rumunii - od lata 2016 r. organizowali przerzut migrantów przybywających z krajów bałkańskich na Węgry, a następnie do Europy Zachodniej. Rekrutowali też kierowców i zdobywali samochody osobowe i ciężarowe.

67 razy przerzucili migrantów za pieniądze w grupach po 10-30 osób. Przeprowadzali ich piechotą przez granicę z Serbią na Węgry, po czym małymi samochodami ciężarowymi przewozili do innych krajów UE.

Główny oskarżony został skazany na 11 lat więzienia, trzech mężczyzn na sześć i pół roku, jeden na cztery i pół roku, jeden na trzy i pół roku, a pozostali na kary od półtora roku do trzech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej