OPZZ o śmierci Jana Guza: Odszedł człowiek wielkiego formatu

Przewodniczący OPZZ Jan Guz zmarł 24 maja 2019 r. (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Odszedł człowiek wielkiego formatu. Osoba niezwykle wrażliwa społecznie, zawsze - bez względu na okoliczności - oddana sprawie pracowniczej i związkowej – napisało w komunikacie kierownictwo OPZZ po śmierci Jana Guza, przewodniczącego tego związku.

Zmarł przewodniczący OPZZ Jan Guz

W piątek w Warszawie zmarł przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz. Miał 62 lata. Na czele OPZZ stał od 2004 r.

zobacz więcej

W piątek w Warszawie zmarł przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz. Miał 62 lata. Na czele OPZZ stał od 2004 r.

Jan Guz w czasie swojej działalności pełnił wiele funkcji społecznych m.in. radnego samorządu terytorialnego, wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia, członka Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przewodniczącego Rady Programowej Ośrodka Studiów i Kształcenia Zawodowego, przewodniczącego Rady Statystyki – przypomniało OPZZ.

Jan Guz jako przewodniczący OPZZ w 2004 roku został powołany na funkcję wiceprzewodniczącego Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych, a od 2015 roku był wiceprzewodniczącym Rady Dialogu Społecznego. Był także członkiem władz międzynarodowych organizacji związkowych jak Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych.

Był również delegatem strony pracowników z Polski na sesje Międzynarodowej Konferencji Pracy. Był też autorem wielu publikacji z zakresu polityki społecznej i gospodarczej.

źródło:

Zobacz więcej