Porywacz 13-latki i morderca jej rodziców skazany na dożywocie

Jayme Closs była przetrzymywana przez 88 dni (fot. Faceook/Jayme Closs)

Na podwójną karę dożywotniego więzienia, bez możliwości przedterminowego zwolnienia, skazał w piątek sąd okręgowy w Barron, w stanie Wisconsin 21–letnego Jake'a Pattersona. Dopuścił się uprowadzenia 13–letniej Jayme Closs i zamordowania jej rodziców.

13-latka uciekła z pułapki po trzech miesiącach. Zarzut morderstwa dla porywacza

21-latek z Wisconsin usłyszał zarzut uprowadzenia 13-letniej dziewczynki i zabicia jej rodziców. Nastolatka był poszukiwana od października, kiedy...

zobacz więcej

Dodatkowo Patterson został skazany na 40 lat więzienia za uprowadzenie nieletniej.

Sędzia James Babler oświadczył wydając wyrok, że zbrodnia, której się dopuścił Patterson jest „najbardziej przerażającą i niebezpieczną”, z jaką miał do czynienia w swojej karierze oraz, że jest on groźny dla otoczenia i dlatego musi być izolowany.

Dodał, że dla niego Patterson, były pracownik wytwórni serów, jest „uosobieniem zła”.

Według prokuratury Patterson miał nosić się z zamiarem popełnienia dalszych tego rodzaju przestępstw snując fantazje o „uprowadzeniu wielu dziewczynek i zamordowaniu wielu rodzin”.

Jak ustalono podczas procesu Patterson postanowił uprowadzić Jayme Closs kiedy zobaczył ją wsiadającą do autobusu szkolnego.

W październiku 2018 r. wdarł się do domu rodziców dziewczynki Jamesa i Denise, w Barron i zastrzelił ich, po czym uprowadził nastolatkę do znajdującego się na uboczu szałasu, w odległości 97 km na północ od Barron, gdzie przetrzymywał ją przez 88 dni.

10 stycznia br. Jayme udało się uciec korzystając z nieobecności Pattersona. – Obserwowałam jego rutynowe czynności i odzyskałam wolność, którą zawsze będę miała, a on już nie – powiedziała w sądzie.

Patterson podczas procesu wyraził skruchę mówiąc, że gdyby mógł „cofnąłby to co zrobił”.

Na dziewczynkę natknęła się przypadkowo nauczycielka Jeanne Nutter podczas spaceru z psem. Jak mówiła była ona wychudzona, brudna i w za dużych butach.

źródło:

Zobacz więcej