Kraków zapłaci za wynajem mieszkania dla rodziców sześcioraczków

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela urodzili się 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Miasto wynajęło mieszkanie dla rodziców sześcioraczków, które urodziły się w poniedziałek w Krakowie. Będą mogli z niego korzystać do czasu, aż maluchy zostaną wypisane ze szpitala i cała rodzina wróci do Tylmanowej – podał Urząd Miasta Krakowa.

W Krakowie urodziły się sześcioraczki. Pierwszy raz w Polsce

W Krakowie przyszły na świat sześcioraczki: cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Poród odebrali przed południem lekarze ze Szpitala...

zobacz więcej

Mieszkanie ma trzy pokoje, jest w pełni wyposażone. Zostało wynajęte na co najmniej dwa miesiące.

Rodziców sześcioraczków, Klaudię i Szymona Marców, odwiedził w szpitalu zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej Andrzej Kulig. Złożył im gratulacje i wręczył krakowskie wyprawki. W każdej z sześciu paczek znajdą się: kocyk, czapeczka, body i grzechotka z krakowskimi symbolami: lajkonikiem, smokiem i obwarzankami.

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela urodzili się 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim. Ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Najmniejsze z dzieci ważyło przy urodzeniu 890 g, największe 1300 g. Według lekarzy dzieci będą musiały zostać w szpitalu przez najbliższe dwa, trzy miesiące.

źródło:

Zobacz więcej