Schetyna jednak pomaga powodzianom? Nowy materiał wyborczy Koalicji Europejskiej

Pod koniec materiału ukazuje się informacja: „Materiał KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni” (fot. TT/WaldemarKowal)

W internecie pojawił się materiał wyborczy Koalicji Europejskiej, na którym lider PO Grzegorz Schetyna zapewnia o wsparciu swojego ugrupowania dla powodzian. Jeszcze dzień wcześniej nazywał działania rządzących w sprawie powodzi „politycznym kabaretem”.

Schetyna i Trzaskowski nagrali spot wyborczy na terenach powodziowych [WIDEO]

Obecność polityków Prawa i Sprawiedliwości na terenach powodziowych to „polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo” – mówił lider PO. Dziś ten sam...

zobacz więcej

Na materiale widać polityków opozycji oglądających dotknięte powodzią tereny. Przewodzący im Schetyna rozmawia z mieszkańcami, zapewniając ich o wsparciu.

– W lepszych kiedyś momentach się widzieliśmy. Ale jesteśmy, przyjechał pan Rafał. Chcemy tutaj porozmawiać o tym, jak będziemy mogli pomóc, uruchamiając relacje samorządowe – mówi Schetyna do burmistrza Kazimierzy Wielkiej.

– Jesteśmy tu z prezydentem Trzaskowskim, z prezydentem Wentą, by powiedzieć, że będziemy angażować się, że przygotowujemy akcję solidarnościową polskich samorządów, miast, województw – dodaje.

– Przyjechaliśmy tu, by zorientować się, jakie są ewentualne straty – stwierdza z kolei Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Pod koniec materiału ukazuje się informacja: „Materiał KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni”.

Pokazane w spocie zachowanie Schetyny odbiega od słów, które wypowiadał jeszcze poprzedniego dnia.

– Wszyscy teraz walczą z powodzią, kto bardziej jest zaangażowany w kandydowanie, tym bardziej walczy – mówił podczas czwartkowej konwencji w Chorzowie, nazywając działania rządzących w sprawie powodzi „politycznym kabaretem”. Nagranie zostało skasowane ze strony Platformy Obywatelskiej na Facebooku, nadal jednak można je obejrzeć na stronie polityka tej partii, Piotra Borysa.źródło:
Zobacz więcej