RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Francuska himalaistka Revol w dwa dni zdobyła Mount Everest i Lhotse

O Revol zrobiło się głośno za sprawą akcji ratunkowej z ubiegłego roku na zboczach Nanga Parbat (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)
O Revol zrobiło się głośno za sprawą akcji ratunkowej z ubiegłego roku na zboczach Nanga Parbat (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

Himalaistka Elisabeth Revol w ciągu dwóch dni zdobyła Mount Everest i Lhotse – poinformował organizator wyprawy Rishi Ram Bhandari. Francuzka w styczniu ubiegłego roku została uratowana na zboczach Nanga Parbat (8126 m n.p.m.) przez polską wyprawę na K2.

Zakończyły się poszukiwania himalaistów na Nanga Parbat

Zespół Alexa Txikona zakończył poszukiwania Daniele Nardiego i Toma Ballarda na zboczach Nanga Parbat.

zobacz więcej

– Elisabeth wspięła się na Everest w czwartek, a dzisiejszego ranka stanęła na szczycie Lhotse – relacjonował w rozmowie z agencją AFP Bhandari.

Szczyty te sąsiadują ze sobą.

Jak dodał, Revol miała w planach dokonać tego bez użycia tlenu. Nie jest on jednak pewny, czy ze względu na dużą liczbę wspinaczy w okolicach Mount Everestu i tworzące się z tego powodu kolejki udało jej się zrealizować ten zamiar.

39-letnia Francuzka ma wrócić do bazy pod Everestem w sobotę. Towarzyszy jej co najmniej dwóch szerpów.

O Revol zrobiło się głośno za sprawą akcji ratunkowej z ubiegłego roku. Była wówczas partnerką wspinaczkową Tomasza Mackiewicza. W stanie skrajnego wyczerpania została uratowana przez uczestników polskiej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt K2. Mackiewicza nie udało się uratować, pozostał na zboczach Nanga Parbat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej