Morderstwo w domu starców. 102-latka podejrzana o zabójstwo

102-latka poddawana jest testom psychiatrycznym, które pozwolą stwierdzić, czy za swój czyn będzie odpowiadać karnie (fot. Shutterstock/Cherries)

W domu spokojnej starości w Chézy-sur-Marne na północy Francji doszło do brutalnej zbrodni. 92-letnia kobieta została znaleziona martwa w swoim łóżku. O zabójstwo seniorki podejrzana jest 102-latka.

Anioł śmierci w domu opieki. Pielęgniarka zamordowała osiem osób

Była pielęgniarka przyznała się do zabójstwa ośmiu rezydentów domów opieki. To jeden z najgorszych przypadków seryjnych zabójców w kanadyjskiej...

zobacz więcej

Ofiara została znaleziona martwa w sobotnią noc – 18 maja – w swoim pokoju w domu opieki. 92-latka miała ślady świadczące o walce z mordercą.

– Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci 92-latki było uduszenie oraz ciosy w głowę – poinformował prokurator Soissons Frederic Trinh.

Pracownicy domu starców zwrócili też uwagę na zachowanie 102-latki, która miała zadeklarować asystentce medycznej, że „kogoś zabiła”.

Obecnie 102-latka poddawana jest testom psychiatrycznym, które pozwolą stwierdzić, czy za swój czyn będzie odpowiadać karnie.

źródło:
Zobacz więcej